Cyklovýlety » Single cesty » Větrníky u Polné - terén

Větrníky u Polné - terén

Listopad 2009
Vhodné pro MTB, cross.
Délka trati cca 7 kilometrů.
Větrné elektrárny u Věžnic jsem již navštívil. Ale terénem je cesta mnohem zajímavější než po asfaltu. Hlavně, když vede příjemným prostředím kolem rybníků Bor a Kukle.

Větrníky u Polné - terénní stezka

Profil trati

 

Rybník Bor

 

Vyrážíme ze středu Husova náměstí. Na místě je nám k dispozici rozcestník a mapa okolí, kde se můžeme ještě před jízdou orientovat.
Vyrážíme dolů u náměstí podél Chrámu nanebevzetí panny Marie. U Dolní brány uhýbáme doprava a projíždíme bránou směrem k Amylonu.

Zde se napojujeme na zelenou turistickou značku, která nás dovede k rybníku Bor. Ten objíždíme po pravé straně po úzké cestě, která trošičku prověří techniku vaší jízdy. Přijíždíme na hráz. Ta je nově opravená a rybník celý byl odbahněn v roce 2008. Na rybníce hnízdí pravidelně labutě a kačeny.
Jedem dál a míříme k rybníku Kukle. Ten objíždíme pro změnu po straně levé. Na rybníce můžete vidět labutě, ale i volavku popelavou.
Na břehu rybníka je v lese postaveno dřevěné teepee, které má uvnitř ohniště. Na mapce je umístěno jako zájmový bod.

Vyšlápneme si po kamenité cestě do kopečka. Za vrcholkem odbočuje zelená turistická značka doprava směrem k hrázi rybníka. Pro tentokrát si tento směr necháme ujít, protože se držíme stále široké lesní cesty - čeká nás asi kilometr dlouhý sjezd do obce Věžnice.
Na kraji vesnice přechází lesní cesta v asfaltku. Po té přijedeme k hlavní silnici a na křižovatce tvaru "T" odbočujeme doprava. Přejedeme přes mostek a necháme se cestou dovést až ke kapličce ve středu vsi.
Kapličku máme po levé straně a odbočíme k ní. Napojujeme se opět na zelenou turistickou trasu a po té jedeme do mírného kopce až k větrníkům...

 

Diskuse pro článek Větrníky u Polné - terén:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile07.gif./] [.smile03.gif./] [.smile01.gif./] [.smile04.gif./] [.smile09.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile10.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?